BADACZE Z NASZEGO WYDZIAŁU WŚRÓD TOP 2% NAJCZĘŚCIEJ CYTOWANYCH NAUKOWCÓW NA ŚWIECIE!

Naukowcy z Politechniki Krakowskiej zostali sklasyfikowani w najnowszej edycji prestiżowego rankingu TOP 2%, zawierającego nazwiska badaczy, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów.

Zestawienie opracowywane jest przez autorów z Wydawnictwa Elsevier B.V., firmy SciTech Strategies, Inc. USA oraz ze Stanford University (link do publikacji). Ranking zawiera uszeregowane nazwiska 2 proc. naukowców, których publikacje są najczęściej cytowane w 2021 roku przez innych autorów. Całość dorobku naukowego poszczególnych badaczy we wszystkich dziedzinach nauki, oceniana jest według indeksu bibliometrycznego, który uwzględnia następujące kryteria: indeks Hirscha, liczbę cytowań (z uwzględnieniem autocytowań), Impact Factor, miejsce i rolę na liście autorów (pierwsze, ostatnie miejsce).

Wśród elitarnego grona naukowców z całego świata w rankingu TOP 2% znalezli się prof. dr hab. inż. Aleksander Muc (Katedra Fizyki) oraz dr inż. Michał Łach (Katedra Inżynierii Materiałowej).

Serdecznie gratulujemy!