WYDZIAŁ
INŻYNIERII MATERIAŁOWEJ I FIZYKI

O Wydziale Inżynierii Materiałowej i Fizyki


Droga Młodzieży,

Absolwenci Szkół Średnich !


Bardzo gorąco zapraszam Was do studiowania na naszym Wydziale. Celem studiów na każdym z kierunków jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie przyszłych absolwentów do samodzielnego modelowania rzeczywistości i rozwiązywania problemów, wymagających zastosowania zaawansowanych technik informatycznych, metod modelowania matematycznego oraz odpowiednich modeli fizycznych. Kształcenie na naszym wydziale jest odpowiedzią na zapotrzebowanie firm; tych dużych i tych mniejszych, funkcjonujących blisko rzeczywistych problemów: projektowania, produkcji, zarządzania i biorących udział w tworzeniu ich praktycznych rozwiązań.

      Wydział prowadzi szereg nowych specjalności pozwalających na łatwe dostosowanie do zmieniających się wymagań rynku. Absolwenci naszego wydziału zdobywają kwalifikacje w zakresie szeroko rozumianych matematycznych, fizycznych i informatycznych podstaw problemów współczesnej techniki. Potrafią z sukcesem realizować się w firmach konsultingowych, przemysłowych, produkcyjnych. Najzdolniejsi studenci mają możliwość otrzymania stypendiów do krajów Unii Europejskiej w ramach programów LLP–Erasmus i IT-PRO. Warto podkreślić, że nasi absolwenci łatwo znajdują zatrudnienie na coraz bardziej wymagającym rynku pracy. Jest on reprezentowany przez szereg firm, które ściśle współpracują z Wydziałem. Nasi absolwenci mogą również kontynuować naukę na studiach podyplomowych i doktoranckich w Politechnice Krakowskiej lub innych uczelniach Krakowa, z którymi nasz Wydział ściśle współpracuje. 
Gwarantuję Wam, jako naszym przyszłym Studentom, dużą satysfakcję ze studiów na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Fizyki.

Dr hab. Andrzej Woszczyna, prof. PK 
Dziekan


[ ndms, 2019-06-04 22:08]
 • ADRES
 • ul. Podchorążych 1
  30-084 Kraków, Polska
  imf@pk.edu.pl

 • TELEFONY
 • Kierownik Dziekanatu: 12 628 25 81
  Biuro Dziekana: 12 628 31 43

 • COPYRIGHT
 • Wszystkie prawa zastrzeżone
  (C) 2018-2022 Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki
  Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki