Projekty finansowane z Funduszy Strukturalnych

REALIZOWANE NA WYDZIALE INŻYNIERII MATERIAŁOWEJ I FIZYKI

3 maj z fizyką – trzecia misja uczelni 01.09.2019 – 31.12.2021
koordynator: dr hab. Joanna Jałocha-Bratek, prof. PK

Celem projektu jest podniesienie kompetencji nauczycieli i uczniów szkół średnich oraz rozbudzenie zainteresowania naukami ścisłymi i technicznymi. Projekt obejmie swymi działaniami około 20 nauczycieli oraz około 90 uczniów szkół z Krakowa i innych miast oraz miejscowości z Polski.

1. Instytut Fizyki PK organizuje kursy dla nauczycieli szkół średnich. Kursy mają przygotować nauczycieli szkół średnich do samodzielnego prowadzania zajęć z fizyki dla uczniów w laboratoriach dydaktycznych Instytutu Fizyki. (plan kursu)
  2. Instytut Fizyki PK udostępnia swoje pracownie specjalistyczne dla uczniów szkół średnich. Uczniowie pod okiem dydaktyków z PK samodzielnie przeprowadzają doświadczenia z różnych dziedzin fizyki oraz opracowują wyniki tych doświadczeń.
  3. Fizyczne aspekty robotyki – praktyczne zajęcia z robotami. W czasie tych zajęć uczniowie szkół średnich, pracując w małych zespołach, samodzielnie budują i programują roboty oraz drony z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych. strona internetowa (dr R. Kycia)

Programowanie doskonałości – PK XXI 2.0. Program rozwoju Politechniki Krakowskiej na lata 2018-22
POWR.03.05.00-00-z224/17

koordynator (Instytut Fizyki): dr hab. Joanna Jałocha-Bratek, prof. PK

1. Program Excellence in Education 2019 – 2022
    Modyfikujemy i uaktualniamy programy kształcenia.
    Działania: unowocześnienie 2 przedmiotów w programie kształcenia, wyposażenie studentów w praktyczne umiejętności, opracowanie 2 skryptów, 2 kursów e-learningowych, zestawu materiałów dydaktycznych, włączenie praktyków do prowadzenia zajęć, doposażenie pracowni przedmiotowych w środki trwałe oraz materiały zużywalne.
  2. Program PK GO GLOBAL 2019 – 2022
    Uruchomimy na studiach II stopnia specjalność kształcenia w języku angielskim na kierunku fizyka techniczna.
    Działania: przygotowanie programów kształcenia, prowadzenie zajęć i monitoring wskaźników.

REG – region uczący się
POWR.03.05.00-00-ZR28/18

koordynator (Instytut Fizyki): dr Piotr Fornal
Udział wykładowców zagranicznych na PK (Zadanie 7 Pozycja 223)